0
Evroliga

NOVI PORAZ FENERA: CSKA ‘demolirao’ Efes, dva produžetka u Atini i pobeda Reala, zapaženi srpski košarkaši! (VIDEO)

Objavljeno: 15.12.20 u 23:27

Košarkaški Fenerbahčea doživeli su deveti neuspeh u Evroligi ove sezone, pošto su u sklopu 14. kola poraženi od Armanija na domaćem terenu rezultatom 79:71.

Već na kraju treće deonice bilo je jasno da će tim koji sa klupe predvodi srpski selektor Igor Kokoškov nastaviti sa serijom poraza, jer su gosti na ulazak u poslednji četvrtinu imali +22 (68:46).

Dišon Pjer je sa 16 bio najbolji u redovima Fenera. Bartel je imao 13. De Kolo 12.

CSKA je nešto ranije pregazila Efes rezultatom 100: 65, a srpski centar Nikola Milutinov ostvario je dabl-dabl učinak.

Za 24 minuta koliko je proveo na terenu, Milutinov je imao skor od 12 poena i 10 skokova.

Klajburn je sa 22 bio najefikasniji, Hiliard je imao 16, a Džejms 11. Vasa Micić je sa 14 poena bio najbolji u redovima Efesa, jedan manje zabeležio je Danston koji je dodao i sedam skokova, dok je Buboa stao na 10.

Panatinaikos i Real su odigrali meč za pamćenje koji je gost dobio rezultatom 97:93 posle dva produžetka!

Srpski košarkaš Nemanja Nedović meč je završio sa 27 peona, dok su Tavares sa 20 i Abalde sa 19 poena vodili Real do trijumfa.