0
AdmiralBet ABA Liga

‘RAFALNA PALJBA’ ZVEZDE ZA UBEDLJIVU POBEDU: Crveno-beli trojkama ‘razbili’ FMP

Objavljeno: 12.12.20 u 13:55

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili FMP u meču 10. kola ABA lige rezultatom 111:75.

Razlika u kvalitetu je bila očigledna, a uz to crveno-beli su imali neverovatan šut za tri poena (20/29).

FMP je dobro otvorio utakmicu i zahvaljujući mladom Popoviću, koji je postigao sedam poena, imao +7 posle prva tri minuta igre.

Zvezda je dodala gas i serijom 9:0 preokrenula rezultat.

Posebno su se istakli u šutu za tri poena i brzo su stigli do dvocifrene prednosti, koju su rutinski održavali do kraja četvrtine.

Domaćin je smanjio zaostatak na početku druge deonice, ali smo onda gledali reprizu prve.

Zvezda je mini-serijama samo povećavala prednost i šut za tri poena radio je besprekorno.

Kapiten Branko Lazić pogodio je sva četiri šuta za tri, pogađali su i Simonović, Lojd, Dobrić.

Na kraju prvog poluvremena je Zvezda dobro igrala odbranu i išla na liniju penala, pa još jednom mini-serijom pred dolaze do velikih +23.

Zvezda drugo poluvreme otvara sa tri vezane trojke i ide na +30. Bilo je jasno da FMP ne može da odgovori na raspoložene igrače crveno-belih. Postavljalo se pitanje samo kojom razlikom će izabranici Saše Obradovića ostvariti trijumf.

Poslednja četvrtina donela je malo neobavezne košarke. FMP je pokušavao da smanji zaostatak i izbegne potpuni debakl, dok je Zvezda nastavila da igra svoju igru i pogađa šuteve.