0

FOTO screenshot

PRIMERA: Real vlada Madridom, u derbiju pao Atletiko

Objavljeno: 12.12.20 u 23:25

U derbiju odigranom u sklopu 13. kola španske Primere, Real Madrid je na ‘Alfredo di Stefano’ stadionu savladao Atletiko Madrid s 2:0 i naneo mu prvi ovosezonski poraz.

Strelci golova za tim Zinedina Zidana protiv Simeoneove čete bili su Kasemiro u prvom poluvremenu, još u 15. minutu, i Karvahal čiji je gol zapravo pripisan Janu Oblaku od čijih se leđa lopta odbila u mrežu.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Igrao se 15. minut kada je Toni Kros ubacio, a Kazemiro glavom pogodio za 1:0. Pitanje pobednika rešeno je u 63. minutu. Dani Karvahal je snažno šutirao, lopta se od stative odbila od Jana Oblaka i završila u mreži.

Tako je Real u velikom stilu završio tekuću nedelju koju je počeo sa pitanjem da li će se uopšte plasirati u nokaut fazu Lige šampiona i održati korak sa Atletikom, a uspeo je u oba cilja.

Real je ovom pobedom došao do do 23. boda i treći je na tabeli, dok je Atletiko uprkos porazu ostao prvi s 26 bodova.