0

PREMIJER LIGA: Aston Vila sa ‘kreča’ u finišu došla do pobede, drugi poraz Vulvsa u nizu

Objavljeno: 12.12.20 u 15:55

Fudbaleri Aston Vile savladali su Vulverhempton u meču 12. kola Premijer lige rezultatom 0:1.

Vila je na taj način prekinula seriju od dva poraza, dok su Vulvsi nakon nesupeha od Liverpula u prethodnom kolu (4:0) doživeli još jedan poraz.

U prvom poluvremenu nije bilo preteranih uzbuđenja, sve do poslednjih deset minuta.

Prvu ozbiljnu šansu imao je Konsa, koji je dobro ispratio centaršut, ali je u 33. minutu bio neprecizan iz dobre pozicije.

Šest minuta kasnije, istakao se golman Vile Emilijano Martinez, koji je odlično odbranio pokušaj Podensa.

U nastavku akcije još jednom se istakao posle šuta Dedonkera.

Poništen je gol Mingsu u 44. minutu zbog ofsajda, a u četvrtom minutu sudijske nadoknade, Silva je imao sjajnu priliku bio zamalo neprecizan.

U drugom poluvremenu ređale su se šanse. Pokušavao je Griliš nekoliko puta, ali nije ugrozio Patrisija, koji je kasnije imao dve dobre odbrane posle šuteva Olija Votkinsa.

Najbolju šansu imao je Silva, kada je u 69. minutu pogodio stativu. Martinez se do kraja utakmice istakao sa još dve dobre odbrane.

Na kraju je Vila meč završila sa igračem manje, pošto je Luiz dobio drugi žuti i crveni karton u 85. minutu, ali je uspela da dođe do pobede.

Strelac odlučujućeg gola bio je El Gazi iz penala u 94. minutu, nakon što je Semedo skrivio jedanaesterac.