0
AdmiralBet ABA Liga

“PANTERI” PORAŽENI U LAKTAŠIMA: Jošilo najefikasniji igrač utakmice, povredio se Filip Čović!

Objavljeno: 10.12.20 u 10:25

U sredu uveče odigran je odgođeni duel sedmog kola ABA lige.

Igokea u Laktašima slavila protiv FMP-a rezultatom 84:74(23:23, 27:21, 17:15, 17:15)

Domaćin je utakmicu prelomio tek u poslednjoj četvrtini kada je napravio seriju 12:2 i sada sa učinkom 6-2 zauzima četvrtu poziciju na tabeli.

Popularnim „panterima“ je ovo peti poraz u ABA ligi i nalaze se na 11. mestu.

Ključni moment susreta dogodio se sredinom četvrtog perioda pri nerešenom rezultatu 72:72. Tada Igokea pravi seriju 12:2, pa je dramatična završnica izostala.

FMP je tri minuta pre kraja meča ostao bez najboljeg igrača Filipa Čovića, koji se povredio i morao je da napusti parket u Laktašima.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Marko Jošilo, koji je bio najefikasniji akter utakmice sa 21 košem uz indeks korisnosti 25. Atić je dodao 14 koševa, a Entoni Klemons je meč završio sa 13 poena.

Kod gostujuće ekipe, najbolju partiju pružili su Nemanja Nenadić sa 19 i Stefan Lazarević sa 10 poena.