0

NEVEROVATNA SCENA U PARIZU: Sudije se pridružile igračima i rekle NE RASIZMU! (VIDEO)

Objavljeno: 09.12.20 u 21:10

Dan kasnije nakon velikog incidenta  na „Parku prinčeva“ ponavlja se meč poslednjeg kola Lige Šampiona između PSŽ – a i Bašakšehira.

Rutinska i najubedljivija pobeda Pari Sen Žermena ove sezone u Ligi šampiona je bila dovoljna za prvo mesto u grupi. PSG je pobedio ekipu Bašakšehira rezultatom 5:1, najraspoloženiji pojedinac na meču bio je Nejmar koji je postigao tri gola (21. , 38. i 50. minuta), Mbape je bio dvostruki strelac (42. i 62. minuta), dok je jedini pogodak za gostujuću ekipu postigao Topal.

Meč je u utorak uveče prekinut zbog toga što je jedan od arbitara susreta nazvao člana stručnog štaba gostujućeg tima Pjera Veba „crnim tipom“.

Najburnije je reagovao iskusni napadač Demba Ba, a ubrzo su obe ekipe napustile teren.

Večeras je sve podređeno pokliču „reci ne rasizmu“, pa su svi fudbaleri na terenu zajedno sa arbitrima klekli na travu tokom intoniranja himne Lige šampiona.

Ovakva praksa je postala aktuelna na terenima širom sveta nakon ubistva Afroamerikanca Džordža Flojda u Mineapolisu.