0

ATALANTA POSLALA AJAKS I TADIĆA U LIGU EVROPE: Mitjiland uspeo da osvoji bod protiv Liverpula!

Objavljeno: 09.12.20 u 22:09

Fudbaleri Atalante drugi uzastopni put su se plasirali u osminu finala Lige šampiona pošto su u odlučujućem meču u 6. kolu savladali Ajaks u Amsterdamu rezultatom 1:0.

Atalanta je uoči ovog susreta imala bod više od Ajaksa pa joj je i bod na „Johan Krojf“ Areni bio dovoljan za prolaz u eliminacionu fazu Lige šampiona.

Kolumbijski napadač Luis Murijel je u 85. minutu postigao jedini gol na meču i tako uništio nadu „kopljanika“ o proleću u Ligi šampiona.

Nešto zanimljivi meč bio je u Danskoj gde je otpisani Midjiland uspeo da otkine bod Liverpulu odigravši 1:1.

Mohamed Salah je već u prvom minutu doveo lidera grupe D u vođstvo nakon sjajnog trka posle presečene lopte, ali je Aleksander Šolc u 62. minuti pogođenim penalom doneo bod svojoj ekipi.

Iz ove grupe u eliminacionu fazu su prošli Liverpul i Atalanta, dok će Tadić i Ajaks takmičenje nastaviti u Ligi Evrope, a poslednje mesto u grupi zauzeo je predstavnik Danske Midjiland.