0

LIL DO POBEDE U DERBIJU: Srušili Monako u drugom poluvremenu i održali priključak za Parižanima!

Objavljeno: 06.12.20 u 16:42

Lil je danas u okviru 13. kola Lige 1 slavio protiv Monaka rezultatom 2:1 (0:0) na stadionu „ Pjer Moroa“ u Lilu.

Ekipa Monaka je dobrim igrama vezala četiri pobede i došli su u Lil da nastave taj niz, ali nisu uspeli da dođu ni do boda.

Nakon bledog prvog poluvremena nije bilo golova, a onda je u 53. minutu Lil poveo. Odlična akcija po levoj strani, Ikone je uposlio Davida koji nije bio u ofsajdu i uspeva da bez većih problema savlada protivničkog golmana za 1:0.

U nastavku meča Niko Kovač je u igru uveo Fabregasa, ali nije vredelo, pošto je Lil poveo 2:0. Ponovo je usledila ekspresna kontra igrača Lila, istrčali su je Jaziči i Jilmaz, a Jaziči je na asistenciju turskog fudbalera pogodio za 2:0.

Monako se uspio vratiti u duel golom sjajnog tinejdžera Pelegrija, ali to je bilo sve od njih. Do kraja meča rezultat se nije menjao.

U sledećem kolu Lilu u goste dolazi ekipa Bordoa, dok Monako u derbiju kola gostuje ekipi Marseja našeg Radonjić Nemanje.