0
Evroliga

ZVEZDA PORAŽENA OD MAKABIJA: Crveno-beli nakon velike borbe pali u Tel Avivu! (VIDEO)

Objavljeno: 03.12.20 u 22:30

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u meču 12. kola Evrolige rezultatom 81:76.

Zvezda je kao i protiv Efesa odlično otvorila utakmicu.

Imala je +7, ali onda je proradio Otelo Hanter i serijom od 6:0 smanjio tu prednost na samo jedan poen.

Razigrali su se bekovi i centri Makabija i ubrzo je domaćin preokrenuo.

Lojd je sa bacanja doneo izjednačenje na nekoliko sekundi do kraja i onda je Vilbekin u poslednjem napadu pogodio trojku sa preko sedam metara preko trojice igrača. Domaćin je sa +3 otišao na mali odmor.

U drugoj četvrtini viđeno je puno slobodnih bacanja. Zvezda je skoro sve poene postigla sa penala, dok je Makabi takođe poentirao odatle.

Igralo se koš za koš, poen za poen i na poluvremenu je bilo +3, ali je utisak da je Zvezda mogla i morala bolje.

Igrali su dobru odbranu, ali jednostavno su bili loši u napadu, posebno u prvih šest minuta druge deonice, gde su postigli samo tri poena.

Zvezda je veoma loše započela treću četvrtinu.

Vilbekin pravi seriju od 7:0, a u prva tri minuta Zvezda je postigal samo jedan poen i Makabi je imao +11.

Prednost domaće ekipe nastavila je da raste, ali onda je Zvezda zaigrala.

Prvo je O’Brajant napravio seriju od 6:0 i Zvezda je od zaostatka od 13 poena stigla pametnom igrom u napadu i dobrom odbranom na samo poen zaostatka.

Ušlo se u poslednju deonicu sa samo jednim poenom prednošću za Makabi i sve je bilo otvoreno.

Fantastično su igrali Lojd i O’Brajant i Zvezda je došla do preokreta.

Bila je to sjajna košarkaška predstava, igralo se koš za koš i nije moglo da se nasluti ko će doći do pobede.

Zvezda je igrala sjajnu odbranu, Makabi je malo zastao u napadu i na četiri minuta do kraja Zvezda je imala prednost.

Brajant je sa dve trojke napravio novi preokret i Makabi je ponovo imao +5 na 3 minuta do kraja.

Na minut do kraja, Zvezda nije poentirala, Brajant vezuje treću trojku za +7 na 29 sekundi do kraja i to je bilo to.

Najefikasniji u Makabiju bio je Skoti Vilbekin sa 23 poena. Pratili su ga Brajant sa 18 i Hanter sa 13 poena i 10 skokova.

U ekipi Zvezde istakli su se Lojd sa 24, Davidovac sa 14 i O’Brajant sa 13 poena.