0
Evroliga

BAJERN I LUČIĆ DOŠLI DO NOVE POBEDE: Bavarci nastavili niz, savladan i Efes u Istanbulu, Vasa Micić promašio trojku za produžetak! (VIDEO)

Objavljeno: 17.11.20 u 20:30

Košarkaši minhenskog Bajerna savladali su Anadolu Efes kao gosti sa 74:71, u meču devetog kola Evrolige.

Izabranici Andree Trinkijerija nadoknadili su u poslednjoj četvrtini zaostatak od 10 poena razlike i na kraju slavili sedmi put u elitnom takmičenju.

Naročito dobro su odigrali nekoliko poslednjih minuta utakmice, kada su uostalom i napravili veliku seriju, koja im je donela trijumf.

Imala je turska ekipa šansu da stigne bar do produžetka, ali je nekoliko sekundi pre kraja Vasilije Micić promašio trojku. Micić je meč završio sa 12 poena i četiri asistencije.

Sa druge strane, naš Vladimir Lučić je imao sedam poena, devet skokova i dve asistencije.

Kod gostiju najbolji je bio Vejd Boldvin IV, koji je ubacio 15 poena i imao čak 11 asistencija. Dvocifreni su bili još Džejlen Rejnolds sa 14, Pol Cipser sa 12, te Nihad Đedović sa 10 poena.

Kod Efesa najefikasniji je bio Tibor Plajs sa 19 poena i pet skokova.