0

PREOKRET ZVEZDE ZA PLASMAN U OSMINU FINALA KUPA SRBIJE: Crveno-beli za 15 minuta postigli ‘poker’ golova i eliminisali Zlatibor! (VIDEO)

Objavljeno: 16.11.20 u 18:59

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali se se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su nakon velikog preokreta savladali ekipu Zlatibora rezultatom 4:2 (0:1).

Zvezda je posle preokreta i nešto teže nego što se očekivalo došla do trijumfa. Domaći su imali inicijativu u prvom delu igre, ali do gola najpre dolazi Zlatibor.

Strelac je bio Janjić u 31. minutu. Crveno-beli su imali nekoliko prilika koje nisu iskoristili, te su na pauzu otišli sa golom zaostatka.

U nastavku je Zvezda krenula silovito na gol rivala, ali je usledio hladan tuš. Prednost Zlatibora duplirao je Uroš Miloradović. Mladi fudbaler idealno je na petercu zahvatio glavom centaršut Janjića s desnog boka i nadskočio Degeneka, koji je zakasnio sa reakcijom. Milan Borjan je bio nemoćan i u ovoj situaciji.

Zvezda je napadala i bilo je pitanje vremena kada će gol i odlični golman gostiju Čubraković kapitulirati.

To se desilo u 71. minutu kada Zvezda uspeva, a pogađa Mirko Ivanić. Akcija je krenula od njega, ali velike zasluge za pogodak idu Falćineliju. Italijanski napadač se dobro zagradio na ivici šesnaesterca i ostavio loptu Ivaniću koji je upotrebio delić svoje magije da konačno probije barijeru gola Čubrakovića i to iznenadnim udarcem po zemlji, kroz šumu nogu.

Crveno-beli za manje od dva minuta stižu do izjednačenja preko rezerviste Alekse Vukanovića. Pametno se Milunović digao visoko posle nove ofanzive crveno-belih, zatim raspalio po lopti gotovo iz mrtvog ugla, a ona je u letu pogodila Vukanovića kome se pripisuje gol.

Totalni preokret usledio je u 84. minutu. Još jedna dubinska lopta Ivanića i ponovo je gađao Milunovića. Umalo je došlo do teže povrede kada su se Milunović i Falćineli zakucali jedan u drugog u pokušaju da pošalju loptu dalje, ona je nekako stigla do Pavkova koji je pokušao atraktivno, makazicama da zatrese mrežu. Umesto toga, asistirao je za Pankova koji jr petom sprovodi loptu u metu.

Četvrti i ispostaviće se poslednji gol za Zvezdu delo je mladog Andrije Radulovića. On je iskoristio razuđenost protivničke odbrane da nadribla loptu i lepo se namesti za udarac sa ivice kaznenog prostora, pravo u donji levi ugao Čubrakovića.

Do kraja meča Zvezde je želela da postigne i peti pogodak, međutim mreža golmana gostiju se više nije zatresla.

Crveno-beli će rivala u osmini finala Kupa Srbije saznati u utorak od 12 sati za kada je zakazan žreb.