0

SUPERLIGA SRBIJE: Kakva ludnica u Gornjem Milanovcu – Metalac u 93. minutu pokvario slavlje Vojvodini!

Objavljeno: 06.11.20 u 20:46

Fudbaleri Metalca i Vojvodine otvorili su 14. kolo Superlige Srbije.

I to na maestralan način. Ove dve ekipe odigrale su nerešeno 3:3 u više nego interesantnom duelu.

Novosadska ‘Stara dama’ bila je na pragu pobede, ali je u 93. minutu Nikola Grbović pokvario slavlje Novosađanima. Vojvodina je dobro počela i već u 17. minutu je stigla do vodećeg gola preko snažnog napadača Momčila Mrkaića.

Domaćini su izjednačili u 33. minutu preko Aleksandra Katanića. Usledio je sjajni centaršut sa desne strane, Saničanin je kratko odbio loptu, koju je potom Katanić snažnim udarcem poslao u mrežu.

Vojvodina je ponovo povela u 73. minutu preko Nemanje Čovića, a za 3:1 pogodio je Ognjen Đuričin. Stefan Đorđević je odlično centrirao za Nemanju Čovića koji glavom loptu šalje na drugu stativu do potpuno usamljenog Đuričina, koji je imao vremena da sačeka golmana da padne na levu stranu, a da loptu rutinski pošalje u desnu.

Tada je delovalo da je sve gotovo. Domaćini se nisu predavali, a trud im se na kraju i isplatio. Prednost je smanjio Savo Arambašić u 84. minutu, a konačni rezultat postavio je Nikola Grbović trećem minutu nadoknade.