0

MAGIJA KATAIJA I ČUDESNI BORJAN ZA VAŽAN TRIJUMF: Zvezda savladala Gent i došla do druge pobede u Ligi Evrope! (VIDEO)

Objavljeno: 05.11.20 u 22:58

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su drugu pobedu u 3. kolu Lige Evrope, pošto su na ‘Marakani’ bili bolji od Genta rezultatom 2:1.

Strelci za crveno-bele bili su Gelor Kanga i Aleksandar Katai, dok je za goste gol postigao Ođiđu-Ofoje.

Već u 12. minutu Zvezda je povela golom Kange, koji je najpre sjajno pronašao Gobeljića na levoj strani, koji je želeo da je odloži Falćineliju, ali se Italijan okliznuo, pa je reprezentativac Gabona natrčao na tu loptu i sjajnim udarcem je smestio u mrežu.

Posle datog gola crveno-beli su se povukli i prepustili gostima iz Belgije terensku inicijativu.

Gent je napadao, ali nije uspeo da pronađe pukotinu u redovima šampiona Srbije, sve do 31. minuta. Nažalost, tada crveno-beli nisu imali sreće, te je gost došao do izjednačenja.

Bukari je prošao, dodao loptu do Jeremčuka, koji odlaže za Ođiđu-Ofojea, a ovaj smešta loptu u mrežu.

Lopta je zakačila Miloša Degeneka na putu ka golu i prevarila je Milana Borjana.

U 44. minutu Aleksandar Katai je imao sjajnu šansu, ali je pogodio prečku, pa se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom.

Gosti iz Belgije su se oslobodili i dobro započeli drugi deo igre. Zvezda je uzvratila preko Mirka Ivanića i Kataija, ali nije uspevala da dođe do vođstva sve do 59. minuta.

Slobodan udarac maestralno je izveo Katai. Šutirao je u golmanov bliži ugao, čuver mreže Genta nije uspeo dobro da reaguje i lopta od stative odlazi njemu iza leđa.

Crveno-beli su nastavili da stvaraju šanse. Gobeljić je imao sjajnu u 64. minutu kada je pogodio stativu.

To je bio i poslednji konkretan pokušaj crveno-belih. U preostalih pola sata gledali smo branjenje šampiona Srbije.

Najzaslužniji što gosti nisu stigli do izjednačenja bio je kapiten Milan Borjan koji je sa nekoliko maestralnih intervencija osigurao veliki trijumf svom timu.

Zvezda nakon tri kola ima šest osvojenih bodova i nalazi se na drugom mestu grupe L iza Hofenhajma koji je ubedljivo savladao Liberec sa 5:o i prvi je na tabeli.