ATP

VRHUNSKI TENIS U PARIZU: Nadal slavio nakon velikog preokreta!

Objavljeno: 04.11.20 u 21:20

Iskusni sunarodnik namučio Rafu!

U okviru drugog kola ATP turnira u Parizu, Rafael Nadal je pobedio Felisijana Lopeza nakon velike borbe.  Lopez je dobio prvi set rezultatom 4:6. Nastavio je iskusni igrač u dobrom ritmu.  Nadal se konsolidovao i dobio drugi set rezultatom 7:6.

Ljubitelji ovog sporta su mogli da uživaju u igri i tokom odlučujućeg dela igre. Drugi ‘reket’ sveta je uspeo da stekne brejk prednosti i sigurnim servis gemovima dođe do pobede. Nadal je treći set dobio rezultatom 6:4.

Meč je trajao dva sata i 30 minuta igre. Felisijano je pokazao da i sa 39 godina može da igra tenis na vrhunskom nivou.

U narednom kolu ‘Rafa’ će igrati protiv Džordana Tompsona. Amerikanac je trenutno 61. teniser na ATP listi. On je već napravio veliko iznenađenje. Savladao je Bornu Ćorića nakon tri odigrana seta.