0

NIKOLIĆ I LOKOMOTIVA IZVUKLI REMI PROTIV ATLETIKA: Nemilosrdna Borusija ‘spakovala’ čak šest golova Šahtjoru (VIDEO)

Objavljeno: 03.11.20 u 21:05

Dva sjajna meča viđena su na otvaranju 3. kola Lige šampiona.

U Moskvi su remizirali Lokomotiva Marka Nikolića i madridski Atletiko 1:1, dok je Borusija iz Menhengladbaha deklasirala Šahtjtor u Kijevu 6:0.

Novi odličan meč u eliti odigrali su lokosi protiv favorizovanog rivala i osvojili drugi bod.

Najveće zasluge za to sigurno idu golmanu Giljermeu, koji je ‘skinuo’ nekoliko odličnih udaraca Žoaa Feliksa.

Na sve to je Luis Suarez imao loš dan, promašio je prazan gol, za razliku od direktnog čuvara Slobodana Rajkovića koji je blistao i ‘zaključio’ odbranu, zajedno sa Nikolićem u odličnoj postavci…

Atletiko je poveo golom štopera Hosea Marije Himeneza, sjajnim trzajem glavom, ali je sedam minuta kasnije Lokomotiva izjednačila.

U centru pažnje je bio sudija Benoa Bastijen kada je morao da uz pomoć VAR-a dosudi penal.

Rukom je igrao Ektor Erera, a Anton Mirančuk bio siguran sa penala.

Na kraju su Moskovljani izdržali i oduševili svoje navijače.

Ukrajinci su sa sedmoricom Brazilaca pretpeli najteži poraz u klupskoj istoriji i to od Borusije iz Menhengladbaha rezultatom 0:6.

Retki su timovi koji su uopšte pobeđivali Šahtjor u Ukrajini, a kamoli ga ovako ponizili, kao što su Nemci to uradili.

Do sada je najteži poraz bio 0:3. Već posle nepunih pola sata dao se naslutiti debakl.

Borusija je imala čak tri gola prednosti preko Alesanea Plee, koji je u drugom poluvremenu kompletirao ‘het-trik’, a na sve to je autogol postigao Valeri Bodnar.

Odbrana ‘rudara’ bila je veoma loša, srljala je iz greške u grešku, a Nemci su to kažnjavali.

Remi Bensebaini i kapiten Lars Štindl su zadali još dva udarca i najavili da će Borusija igrati ozbiljnu ulogu u B grupi.