0
Kristijano Ronaldo

SERIJA A: Juventusu je mnogo lakše kada je tu Ronaldo – Lukić umalo heroj, Lacio do tri boda golovima u 95. i 98. minutu

Objavljeno: 01.11.20 u 18:00

Fudbaleri Juventusa vratili su se na pobedničke staze posle gostovanja Speciji (4:1), dok je Lacio posle velike drame slavio u Torinu (4:3).

„Stara dama“ je povratak Kristijana Ronalda proslavila ubedljivom pobedom, čime je i prekinula mini seriju od dva remija, protiv Krotonea i Verone.

I u ovom trijumfu crno-beli iz Torina su imali problema, sve dok na teren nije istrčao Portugalac i jedan od najboljih igrača današnjice. Do njegovog ulaska u 56. minutu rezultat je bio 1:1, za goste je pogodio Alvaro Morata, a izjednačio je Tomasko Pobega, a onda je sve bilo lakše.

Popularni „CR7“ je vratio prednost nakon 126 sekundi provedenih na terenu, tako što je pošteno „promešao“ odbranu rivala. Već načetu mrežu Specije, zatim je pogodio i Adrijen Rabio, da bi Ronaldo još jednom, i to „panjenkom“ iz penala, otklonio sve dileme oko pobednika.

Juve je ovom pobedom preuzeo drugo mesto, ima četiri boda manje od Milana, dok je Lacio je napravio veliki preokret u Torinu, gde je gubio 3:2 do 95. minuta.

Malo je nedostajalo da srpski internacionalac Saša Lukić postane junak pobede Torina, a slavlje mu je pokvario Ćiro Imobile golom sa penala u petom minutu nadoknade vremena. Bivši fudbaler Partizana je odlično iskoristio lošu postavku igrača u poslednjoj liniji nebeskoplavih i hladnokrvno nakon oduzete lopte postigao gol u 88. minutu.

Tada se činilo da je sve rešeno, ali je onda Ćiro Imobile iz penala poravnao, da bi tri boda osigurao Felipe Kaisedo u 98. minutu za 4:3. Prethodno je Lacio ispustio prednost stečenu u 15. minutu takođe efektnim golom Pereire, da bi Torino preokrenuo za samo pet minuta golovima Bremera u 19. i Andree Belotija u 24. minutu sa penala. I Sergej MIlinković-Savić se upisao među strelce, i to u 49. minutu iz slobdnog udarca sa 49. metara.

Možda vas zanima: RASPUCANA ZVEZDA ČEKA GENT Crveno-beli plesali u Surdulici i vratili se na pobednički kolosek u Superligi

Serija A, 6. kolo:

Krotone – Atalanta 1:2 (1:2)
(Simi 40 – Murijel 26)

Inter – Parma 2:2 (0:0)
(Brozović 64, Perišić 92 – Žervinjo 46, 62)

Bolonja – Kaljari 3:2 (1:1)
(Berou 45, 56; Sorijano 52 – Pedro 15, Simeone 47)

Udineze – Milan 1:2 (0:1)
(De Pol 48 (p) – Kesi 18, Ibrahimović 83)

Specija – Juventus 1:4 (1:1)
(Pobega 32 – Morata 14, Ronaldo 59, 76p, Rabio 67)

Torino – Lacio 3:4 (2:1)
(Bremer 19. Beloti 24p, Lukić 87 – Pereira 15, Milinković-Savić 49, Imobile 90+5p, Kaisedo 90+5)

18.00 Roma – Fiorentina
18.00 Napoli – Sasuolo
20.45 Sampdorija – Đenoa

Ponedeljak
20.45 Verona – Benevento

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Ronaldo večeras propušta meč protiv Barselone,ali iskoristio je priliku da poželi sreću saigračima! #Cristiano #Ronaldo #Juventus #Barcelona