0

LIGA ŠAMPIONA: Real u nadoknadi izvukao bod protiv Borusije (VIDEO)

Objavljeno: 27.10.20 u 23:10

Fudbaleri Borusije Menhengladbah i Real Madrida odigrali su nerešeno 2:2 (2:0) u meču 2. kola grupne faze Lige šampiona.

Real je do boda došao u nadoknadi, kada je praktično ukrao bodove Menhengladbahu.

Real je sa jasnom željom ušao u utakmicu – da dominira i napada.

U prvih dvadesetak minuta su svi udarci Madriđana išli pored gola, pošto je dva puta pokušao Benzema i jednom Kazemiro.

Zomer je odbranio jedan dobar udarac Krosa i onda je niotkuda Borusija došla do prednosti.

Alasane Plea je poslao perfektnu loptu Varanu kroz noge i pronašao na drugoj strani Tirama, a ovaj je pocepao mrežu snažnim udarcem u gornji desni ugao, u 33. minutu.

Golman domaćih se zatim istakao pred kraj prvog poluvremena, kada je dobro odbranio šut Asensija sa deset metara.

Izdržala je Borusija poslednjih desetak minuta prvog dela i na odmor otišla sa golom prednosti.

Na startu drugog poluvremena, već u 46. minutu Asensio pogađa prečku.

Real je propustio svoje prilike i kazna je stigla. Mendi je zaspao i nije postavio ofsajd zamku, što je iskoristio Tiram, koji je takođe zaspao u napadu, ali je imao sreće.

Poslao je odbitak u mrežu u 58. minutu i Menhengladabah je imao veliku prednost.

Zidan je reagovao i na terenu smo posle tri meseca videli Edena Azara, a sa njim je u 70. minutu ušao i Luka Modrić.

Prednost Menhengladbaha je u 87. minutu smanjio Karim Benzema. Centrirao je Valverde, Kazemiro je spustio glavom na peterac, a Francuz je poslao loptu pod prečku.

I onda Real u 93. minutu dolazi do izjednačenja i boda. Ramos je asistirao Kazemiru, koji pogađa za 2:2.