6

‘MERAKLIJE’ SLAVILE PROTIV PARTIZANA: Fenomenalan pogodak odlučio pobednika! (FOTO+VIDEO)

Objavljeno: 26.10.20 u 18:57

Završena je utakmica.

Radnički Niš i Partizan su odigrali utakmicu 12. kola Superlige na stadionu ‘Čair’, bez prisustva publike. Pobedu su odneli domaćini rezultatom 1:0.

Partizan je na ovu utakmicu došao sa oslabljenom ekipom, pošto Jojić i Suma odsustvuju zbog povrede.

Radnički nije ostvario pobedu već četiri utakmice, ali su večeras prekinuli ovaj loš niz.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova. Gosti su bili dosta ofanzivniji i imali odlične prilike, posebno preko Stevanovića, ali golman Radničkog, Borivoje Ristić je pokazao svoje umeće.

Tokom drugog poluvremena crno-beli su u potpunosti kontrolisali tempo igre. Posle pauze je Filip Holender zamenio istoimenjaka Stevanovića.

Na startu drugog dela igre Bajbek je imao dve odlične prilike, ali nije bio precizan.

Usledila je lepa akcija Holendera i Obradovića, koji je šutirao, ali Ristić je opet sačuvao mrežu svog tima.

Zatim je Holender bio veoma blizu pogotka, ali poslao je loptu tik pored stative.

Drugu izmenu trener Partizana je napravio u 61. minutu kad je Bajbeka, kome je ovo bila prva utakmica na kojoj je bio starter, zamenio Lazar Pavlović.

Usledila su dva žuta kartona, jedan za Gavrića i jedan za golmana Partizana.

U 78. minutu usledilo je veliko iznenađenje, Radnički Niš je poveo golom Pantelića, koji je sa skoro dvadeset metara uputio šut koji je ušao u mrežu tik uz stativu. Stojković je bio nemoćan.

Posle faula nad Štulićem, Holender je šutirao slobodan udarac sa 19 metara, ali je pogodio živi zid.

Miljković je šutirao u 92. minutu, ali lopta je završila daleko od gola.

Radnički je posle pobede 6. na tabeli domaće lige, dok je Partizan zadržao treću poziciju.