YT screen

ŠVED UPISAO 32 POENA, ALI UZALUD: Makabi savladao Himki posle produžetaka! (VIDEO)

Objavljeno: 23.10.20 u 21:49

Neizvestan meč!

Prva utakmica petog kola Evrolige između Himkija iz Moskve i Makabi Tel Aviva odigrana u areni Mitišči, završena je pobedom gostiju rezultatom 87:89 (81:81) posle jedne serije produžetaka.

Tokom regularnog dela meča obe ekipe su igrale ujednačeno te nije bilo velike razlike u poenima. Aleksej Šved je igrao jednu od boljih utakmica svoje karijere ostvarivši dabl-dabl uz 32 poena i 11 asistencija.

Pred početak poslednje četvrtine, Makabi je bio u prednosti, ali domaćini su uspeli da smanje zaostatak i pri rezultatu 81:81 ušli su u produžetke.

Tri minuta pred kraj meča Himki je vodio sa 5 poena razlike, ali zahvaljujući mirnoj ruci Dorsija i Brajanta koji je u najnapetijim trenucima meča pogodio dve trojke, Makabi je došao do pobede.

U poslednjim sekundama meča Džordan Miki je imao šut za pobedu ekipe iz Moskve, ali je promašio.

Najefikasniji u ekipi domaćina, pored Šveda, bili su Monro sa 15 poena i Devin Buker sa 14.

Igrači koji su najviše doprineli pobedi Makabija su: Dorsi sa 26 poena, Žižić sa 16 i Kalojaro sa 15 poena.

Himki je nastavio niz od pet poraza i nalaze se na poslednjem mestu tabele Evrolige, dok Makabi zauzima 10. poziciju.