7

ZVEZDA NEPRAVEDNO PORAŽENA: Hofenhajm pobedio crveno-bele posle ‘spornog’ gola, Stanković isključen!

Objavljeno: 22.10.20 u 22:55

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hofenhajma u 1. kolu L grupe Lige Evrope rezultatom 2:0 (0:0).

Može se reći da su crveno-beli prikazanom igrom zaslužili barem bod, ali do njega ipak nisu uspeli da stignu.

Strelci za pobedu domaćih su bili Baumgartner u 64. minutu, posle kontra napada nakon što sudija nije dosudio očigledan prekršaj nad Veljkom Nikolićem, pa je nemački tim poveo.

Konačan rezultat postavio je Dabur u poslednjim trenucima meča.

Zvezda je u prvom poluvremenu bila apsolutno ravnopravan rival sa nemačkim predstavnikom, a najbolje prilike imali su crveno-beli u 35. odnosno 41. minutu.

Najpre je Rodić po levom krilu centrirao, a Falćeneli za korak bio kratak da loptu s ivice peterca dotakne i uputi je ka mreži domaćih.

Potim se ponovo levi bek Zvezde  probio po levom krilu posle Falćenelijevog dodavanja, a onda je nisko ubacio loptu na ivicu peterca gde je Spridonović postavio nogu, a loptu uputio pravo u defanzivca koji je stajao između njega i gola.

Na pauzu se otišlo bez golova.

U nastavku duela, borba se rasplamsala, nemački tim je počeo više da napada, ali nije uspevao da savlada Borjana.

Ipak, nažalost po crveno-bele mreža se ipak zatresla, ali posle u najmanju ruku sporne situacije.

Nikolić je evidentno fauliran na sredini terena, sudijska pištaljka se nije oglasila i Nemci su nastavili akciju, a onda zatresli mrežu u 64. minutu šutem Baumgartnera, posle kog je lopta pod prečku ušla u gol.

Besni Dejan Stanković, nije mogao da veruje, a zbog oštrog protesta dobio je crveni karton.

Do kraja duela, Zvezda je sve probala da stigne do izjednačenja, ali nisu uspeli crveno-beli da postignu gol, i za to su u nadoknadi vremena bili kažnjeni.

U poslednjim momentima duel, Dabur je postigao gol i potvrdio poraz Zvezde.