‘ORLOVI’ PROKOCKALI VELIKU PREDNOST: Remi u Turskoj! (FOTO+VIDEO)

Objavljeno: 14.10.20 u 22:46

Ni vođstvo od dva gola nije bilo dovoljno za pobedu.

Reprezentacije Srbije i Turske večeras su odigrale meč četvrtog kola Lige nacija u Istanbulu.

‘Orlovi’ su imali prednost od dva gola, ali utakmica je završena rezultatom 2:2.

Srbija je povela golom Sergeja Milinkovića Savića u 21. minutu, na asistenciju Ristića.

Tokom prvog poluvremena viđena je tvrda igra sa obe strane, više prilika je bilo za Tursku, ali su ‘Orlovi’ bili uspešniji.

Srbija je drugi deo igre počela sa izmenom, umesto Ristića, na teren je ušao Mladenović.

Početkom drugog poluvremena, u 49. minutu, Srbija je udvostručila prednost golom Aleksandra Mitrovića sa bele tačke.

Neoprezan start nad Sergejem Milinkovićem Savićem u šesnaestercu Turske doveo je do jedanaesterca.

PROČITAJTE JOŠ: DELIJE GA PAMTE PO SJAJNOM POGOTKU NA DERBIJU: Bivši napadač Crvene zvezde o svojim počecima, uzorima, povratku na ‘Marakanu’ – a onda se dotakao i srpske rakije!

U 56. minutu Turska je smanjila prednost Srbije. Posle duge akcije, Hakan Čalhanolu je postigao gol za 2:1.

Turska je posle ovog gola opet preuzela inicijativu i ređale su se prilike.

Posle dvostruke izmene u redovima Srbije, gde su Stefana Mitrovića i Đuričića zamenili Gudelj i Vlahović, Ozan Tufan koristi priliku i u potpunosti anulira prednost gostiju, postavivši konačan rezultat 2:2.

U 82. minutu, Dušan Vlahović je imao odličnu priliku, bio je najviši u skoku posle centaršuta Lazovića, ali je Demirel bukvalno sklonio loptu sa gol linije.

Usledila je i odlična šansa za SMS-a, ali golman Gunok je sačuvao mrežu svoje reprezentacije.

U 91. minutu je isključen Burak Jilmaz zbog drugog žutog kartona koji je zaradio zbog povlačenja Lukića.

Tokom utakmice dodeljeno je još 4 žutih kartona, iz redova ‘Orlova’ za Stefana i Aleksandra Mitrovića i Kolarova, a na strani Turske za Jokušlua.