ATP

CICIPAS SIGURAN: Prvi put u polufinalu Rolan Garosa! (VIDEO)

Objavljeno: 07.10.20 u 18:48

Izvanredni Grk lagano prošao u sledeću rundu takmičenja.

Stefanos Cicipas danas je savladao Rusa, Andreja Rubljeva, u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Francuske. Do pobede je došao posle sat i 55 minuta igre.

Grk je slavio bez izgubljenog seta, rezultatom 7:5, 6:2, 6:3 i tako izjednačio na 3-3 u međusobnim duelima protiv Rusa.

Cicipas je u prethodnim rundama ovogodišnjeg Rolan Garosa mnogo bolje prolazio, te je i danas važio za favorita.

Početkom prvog dela igre Rubljev je došao do brejka, čak je i servirao za set, ali tada je, sam od sebe počeo da ređa neiznuđene greške, i praktično prepustio protivniku prednost od 1:0.

Cicipas je igrao dosta sigurnije, pravio je mnogo manje grešaka, agresivno igrao onda kada je trebalo.

Tokom drugog i trećeg seta je osvojio čak šest gemova na svoj servis bez izgubljenog poena.

Ovo je mladom Cicipasu ukupo drugo grend slem polufinale, takođe ga je igrao 2019. na Australijen openu, a za plasman u svoje prvo finale na najvećim teniskim takmičenjima čekaće boljeg iz duela Đoković – Karenjo Busta.