0

ZVEZDA RUTINSKI DO POBEDE: Falćineli i Ivanić ponovo strelci! (VIDEO)

Objavljeno: 04.10.20 u 19:56

U okviru 10. kola Superlige Srbije aktuelni šampion je dočekao ekipu Napretka na stadionu ‘Rajko Mitić’.

Manje od minuta, tačnije 45 sekundi bilo je potrebno igračima Zvezde da postignu početnu prednost. Falćineli je na ivici ofsajda dobio loptu, zaobišao protivničkog čuvara mreže i postigao gol.

U devetom minutu usledila je lepa akcija Zvezde, gde je na asistenciju Gajića, Mirko Ivanić duplirao prednost crveno-belih.

U 22. minutu usledila je prva izmena kod Napretka, Kostića je zamenio Milovanović.

Žute kartone dobili su igrač Crvene zvezde, Nemanja Milunović, kapiten gostiju, Miloš Milovanović i njihov igrač sredine terena, Milan Spremo.

Napredak je ozbiljno zapretio u 35. minutu, ali Mrkić ipak nije bio dovoljno precizan.

Još nekoliko prilika u prvom poluvremenu imali su igrači Zvezde, ali ih nisu iskoristili.

Drugo poluvreme počelo je trostrukom izmenom trenera Crvene zvezde. Kangu, Kataija i Falćinelija su zamenili Petrović, Ben i Spiridonović.

Luka Milunović je pokušao iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan.

Usledio je penal za Napredak u 61. minutu zbog Erakovićevog starta nad Mrkićem. Mrkić je šutirao sa bele tačke, ali je pogodio prečku.

U 70. minutu nakon jedne sporne situacije ,dosuđen je penal za Crvenu zvezdu.

Mirko Ivanić je bio siguran sa bele tačke, te je postigao svoj drugi pogodak i promenio rezultat na 3:0.

Do kraja utakmice najbolju priliku je imala Zvezda. U 78. minutu šutirao je oštro Njegoš Petrović, ali je golman ekipe iz Kruševca bio siguran.

Nekoliko minuta kasnije, Srđan Spiridonović je napravio odličan prodor, ali nije bio dovoljno precizan i njegov udarac je otišao visoko iznad gola.

Do kraja utakmice nie bilo zanimljivosti, Zvezda je ostvarila zasluženu pobedu.