0

KATAI MAJSTORIJOM DONEO PREDNOST: Crveno-beli nižu šanse, Ararat se bazirao na defanzivu

Objavljeno: 01.10.20 u 19:50

Gotovo je prvo poluvreme!

U okviru odlučujućeg kola kvalifikacija za ulazak u Ligu Evrope ekipa Ararata je na neutralnom terenu dočekala Crvenu zvezdu.

Utakmica se igra na ‘GSP’ stadionu na Kipru.  Nakon prvih 45 minuta igre rezultat je 0:1.

Napadao je aktuelni šampion Srbije od samog starta. U prvih 15 minuta stvorili su nekoliko prilika. Može se izdvojiti situacija kada je Rodić probio po strani i uputio centaršut ka Falćeneliju. Italijan je dobro zahvatio loptu glavom, ali Čupić je kvalitetno intervenisao.

Odličnu  šansu stvorili su Kanga i Ivanić. Gabonac je poslao veoma lepu loptu ka vezisti, a njegov udarac zaustavio je čuvar mreže Ararata.

Veliku priliku imala je Zvezda u 33. minutu kada je Ben pronašao Kataija, a on je sa peterca lošije zahvatio loptu i poslao je pored stative.

Već u 39. minutu Aleksandar Katai je uputio udarac u donji ugao gola, ali opet je usledila dobra reakcija golmana ‘domaće’ ekipe.

U samom finišu prvog dela igre Katai je napravio fenomenalan prodor i postigao gol za prednost Crvene zvezde!