0
Košarka

MAJAMI U VELIKOM NBA FINALU: Hit eliminisao Boston i zakazao okršaj sa Los Anđeles Lejkersima (VIDEO)

Objavljeno: 28.09.20 u 09:10

Košarkaši Majamija igraće veliko finale NBA lige!

Hit je u šestoj utakmici savladao Boston Seltikse rezultatom 125:113 i tako završio finalnu seriju Istoka sa 4-2, pa će se u velikom finalu sastati sa Los Anđeles Lejkersima.

Ekipa sa Floride će igrati finale po prvi put od 2014. godine, kada su poraženi od San Antonio Sparsa.

Majami je napadački dobro odigrao prvu četvrtinu. Imali su +6 nakon odigranih 12 minuta i tu prednost su održavali sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena.

Tada su Tejtum i Voker serijom 8:0 preokrenuli rezultat, ali je ipak Majami zahvaljujući Adebaju i Dragiću imao +2 na poluvremenu.

Održavali su prednost tokom čitave treće deonice i ponovo je u završnici uspeo Boston da dođe do izjednačenja.

Boston je na startu poslednje deonice serijom 10:2 preokrenuo rezultat i imao je +6.

Tajler Hiro donosi novi preokret, a poslednji put Seltiksi su vodili na šest minuta do kraja (100:98), posle trojke Tejtuma.

Od rezultata 103:102 za Majami, Hit pravi seriju od 12:0 i lomi meč, kao i celu seriju na dva minuta do kraja.

Bem Adebajo je predvodio Hit sa 32 poena, 14 skokova i pet asistencija, i zasluženo je dobio epitet igrača utakmice.

Pratili su ga Džimi Batler sa 22 poena i osam asistencija, Tajler Hiro sa 19 poena, pet skokova i sedam asistencija, Dankan Robinson i Andre Iguadala ubacili su po 15, dok je Dragić imao 13 poena i sedam uspešnih dodavanja.

Na drugoj strani je najefikasniji bio Džejlen Braun sa 26 poena i osam skokova, dok je Tejtum ubacio 24, uz sedam skokova i 11 asistencija. Po 20 poena ubacili su Smart i Voker.

Prvi meč igra velikog finala igra se u sredu od 03:00 po srednjeevropskom vremenu.