0

BUNDESLIGA: Augzburg šokirao favorizovani Dortmund, remi u derbiju Leverkuzena i Lajpciga (VIDEO)

Objavljeno: 26.09.20 u 18:50

Fudbaleri Augzburga napravili su najveće iznenađenje 2. kola Bundeslige pobedom nad Borusijom iz Dortmunda rezultatom 2:0 (1:0).

‘Milioneri’ su napadali tokom većeg dela susreta, ali su golove davali domaći igrači. Posed lopte bio je na strani Borusije – 71:29, kao i broj šuteva – 16:6.

Međutim, Augzburg je bio efikasniji u svojim pokušajima. Vođstvo je doneo Feliks Udokai u 40. minutu.

Danijel Kaliđuri je centrirao iz slobodnog udarca, a mladi napadač se „poklonio“ i zatresao mrežu.

Posle samo devet minuta igre u nastavku asistent kod prvog bio je strelac drugog gola. Pobegao je odbrani Dortmunda i lako matirao Romana Burkija.

Detalje i golove sa tog meča možete pogledati ovde.

U derbiju subotnjeg popodnevnog termina, Bajer Leverkuzen i Lajpcig su podelili bodove rezultatom 1:1 (1:1).

Delovalo je da ćemo gledati goleadu dva efikasna tima, posebno nakon prve četvrtine utakmice.

‘Bikovi’ su poveli u 14. minutu lepim golom Forsberga, ali je već nakon šest minuta stigao još lepši odgovor.

Demirbaj je postigao prelep pogodak sa distance. Od prečke je poslao loptu u mrežu. Ispostavilo se da je već tada postavljen konačan rezultat, pošto su do kraja mreže mirovale.

Iznenađenje je i remi Borusije Menhengladbah i Union Berlina (1:1), a istakao se Štutgart u Majncu gde je slavio sa čak 4:1.