0

BAJERN NAKON DRAME DO TROFEJA: Bavarci savladali Sevilju i osvojili Superkup Evrope! (VIDEO)

Objavljeno: 24.09.20 u 23:59

Fudbaleri Bajerna osvojili su Superkup Evrope pošto su u Budimpešti savladali Sevilju posle produžetaka rezultatom 2:1 (1:1).

Osvajač Lige Evrope se ‘pokazao zube’ šampionu Evrope, imao velike prilike da slavi, ali je ipak ostao bez trofeja.

Bavarci su kaznili promašaje Andalužana i golom Ćavija Martineza u 104. minutu došli do pobedonosnog pogotka.

Počelo je veoma dobro po tim Đulena Lopetegija i već u 12. minutu dosuđen je jedanaesterac.

U duelu su bili David Alaba i Ivan Rakitić, a engleski sudija Entoni Tejlor je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Lukas Okampos.

Potom su Tomas Miler, zatim i Robert Levandovski imali odlične prilike, ali je izjednačenje doneo Leon Gorecka.

Sjajnu akciju Bajerna realizovao je zadnji vezni igrač u stilu najboljih centarforova.

U drugom poluvremenu, očekivano, gledali smo napade Bajerna, ali i veoma dobru, disciplinovanu i vojnički organizovanu odbranu Sevilje.

Lopetegi je dirigovao, a na terenu su igrači Sevilje dostojno odbranili zvanje osvajača Lige Evrope.

I ne samo to. U 89. minutu su imali neverovatnu priliku da šokiraju fudbalski svet i sruše minhenski tim.

Sevnula je kontra posle kornera Bajerna, En Nesiri je izašao potpuno sam ispred Manuela Nojera, ali je nemački golman na fantastičan način odbranio i spasio svoju mrežu.

Na početku prvog produžetka Sevilja je stigla do dve velike prilike. Prva je bila izazvana greškom Zilea, a kod druge je En Nesiri tukao, ali je Nojer odbranio i odbio loptu do stative.

Naravno, stigla je kazna, a egzekutor je bio Ćavi Martinez. Španac, koji je najverovatnije odigrao poslednji meč u dresu Bajerna, postigao je gol posle odbitka.

Na taj način se na najlepši mogući način oprostio od dresa minhenskog kluba. Sevilja je do kraja ostala potpuno bez snage i nije uspela da još jednom odgovori.