0

FULAM LOŠE POČEO U PREMIJER LIGI: Arsenal ubedljiv na ‘Krejven kotidžu’, Mitrović dobio priliku kad je meč već bio rešen! (VIDEO)

Objavljeno: 12.09.20 u 15:50

Startovala je nova sezona u Premijer ligi! Na gostovanju Arsenal je bio ubedljiv protiv Fulama i slavio trijumf rezultatom 3:0 (1:0).

Osim što je ovo bio prvi meč u novom šampionatu, radovali smo se ovom susretu jer smo ponovo videli Aleksandra Mitrovića na najvećoj engleskoj pozornici, međutim on nije od starta počeo ovaj duel, što je naišlo na veliko negodovanje navijača Fulama.

Arsenal je izgledao sveže i razigrano, pa je već u osmom minutu poveo golom Aleksandra Lakazeta.

Iako je bilo još nekoliko prilika za tim Mikela Artete, do poluvremena više nije bilo pogodaka.

Već posle četiri minuta igre u nastavku Gabrijel je na svom debiju dao gol i povisio na 2:0.

Osam minuta kasnije  sjajna kontra gostiju, koju je perfektnim pasom pokrenuo Vilijan. Proigrao je Pjera-Emerika Obamejanga, koji je na fantastičan način završio akciju.

Tada se trener domaćih Skot Parker setio da na klupi ima ‘zlatnu kopačku’ Čempionšipa iz prethodne sezone.

Međutim, nije bilo dovoljno vremena, prilika, a ni volje u nogama igrača Fulama da se pripremi iole ozbiljnija šansa za Aleksandra Mitrovića, koji je u igru ušao u 63. minutu.

Delovali su demoralisano i dosta dekoncentrisano za ozbiljniju akciju, pa je do kraja ostalo 3:0 za goste.