0

SUPERLIGA SRBIJE: Nakon bledog izdanja Zvezde u prvom poluvremenu, šampioni Srbije nastavili trijumfalan niz! (VIDEO)

Objavljeno: 21.08.20 u 20:05

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Novom Sadu ekipu Proletera sa 0:1 u 5. kolu Superlige Srbije.

Teškom mukom je tim Dejana Stankovića došao do tri boda u slabo sazdržajnom meču, bez mnogo prilika i uzbuđenja.

Junak je, po ko zna koji put, bio Mohamed El Fardu Ben pogotkom iz slobodnog udarca u 76. minutu.

Sam početak utakmice obeležio je miran tempo kao i opipavanje snage protivnika.

Koliko je neefikasno bilo prvo poluvreme govori i podatak da crveno – beli tokom prvih 45.minuta nisu uputili udarac u gol rivala (tri van okvira), dok je domaća ekipa iz Novog Sada tri puta šutirala  (dva puta u okvir i jednom van). Što se poseda tiče, lopta je uglavnom bila u nogama gostiju.

Većih uzbuđenja nije bilo sve do 32.minuta kada su domaćini reklamirali penal. Nakon centaršuta sa desne strane, Katai je u kaznenom prostoru udario loptu glavom, ona ga je pogodila potom u ruku, a glavni arbitar se ipak nije oglasio. Do kraja prvog dela igre mreže su mirovale.

U drugom poluvremenu, ofanzivnije su crveno-beli igrali, stvarali prilike, kada su konačno i postigli pogodak u 76.minutu, golom Bena iz prekida, njegovim šestim u ovoj sezoni. Tako je taj Benov potez napravio prevagu na ovoj utakmici i bio dovoljan da šampioni Srbije nastave trijumfalan niz.