0
Košarka

NBA LIGA: Dabl-dabl Nikole Jokića u porazu Denvera od Klipersa, poznato sa kim Nagetsi igraju u prvoj rundi plej-ofa! (VIDEO)

Objavljeno: 13.08.20 u 09:20

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Los Anđeles Klipersa rezultatom 124:111.

Nagetsi su zabeležili četvrti poraz u sedam odigranih mečeva u ‘Dizni svetu’, dok su Klipersi upisali četvrtu pobedu.

Srpski centar Nikola Jokić je nešto više vremena proveo na terenu nego u prethodnim mečevima (28 i po minuta), pa je došao do novog dabl-dabla od 17 poena i 13 asistencija, uz to je dodao i sedam skokova.

Ovim rezultatom je potvrđeno da će Denver ići na Jutu u prvom kolu plej-ofa Zapada, dok će Klipersi igrati protiv Dalasa.

Denver je bio bolji u prvom poluvremenu, ali su Klipersi uspeli da naprave preokret u drugom i dođu do, ispostavilo se, ubedljive pobede.

Izabranici Majkla Melouna ispustili su prednost u trećoj četvrtini, ali je vratili na kraju iste i poveli.

Klipersi su dodali gas u poslednjem kvartalu, u kome je Meloun ponovo odlučio da odmara Jokića, te rešili poslednju četvrtinu u svoju korist rezultatom 34:19 i došli do trijumfa.

Pored ‘Džokera’ u ekipi Denvera istakli su se Džeremi Grent sa 25 poena i šest skokova i Majkl Porter sa 11 koševa.

Na drugoj strani Pol Džordž je ubacio 27 poena i imao po četiri skoka i asistencije, Kavaj Lenard je dodao 26, a Lu Vilijams 23 poena i sedam asistencija.

U poslednjem kolu pred početak plej-ofa Denver se sastaje sa Toronto Reptorsima, dok Klipersi igraju sa Oklahomom.