0

SUPERLIGA: Loš dan za novajlije u ligi, slavili, Radnički, Čukarički i Proleter slavili, Radnik iznenadio Voždovac!

Objavljeno: 01.08.20 u 22:06

Superliga Srbije donela nam je izobilje uzbuđenja i golova u današnjem programu.

Već smo vam pisali o duelima Crvene zvezde i Novog Pazara, odnosno Napretka i Partizana, ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u preostalim mečevima domaćeg prvenstva koji su odigrani u terminima od 19:30.

Čukarički je na Banovom brdu savladao ubedljivo ekipu Inđije sa 3:0. Ekipa Aleksandra Veselinovića je u duelu sa zeleno-belima do vođstva došla golom Asmira Jakevića u 38. minutu, Marko Docić povećao je u 41. minutu na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Okeue u 91. minutu.

Voždovac je ‘pao sa krova’, protivnik ‘zmajevima’ bila je ekipa Radnika iz Surdulice. Izabranici Sime Krunića bili su konkretniji. Milan Makarić doneo je vođstvo Surduličanima u 36. minutu, isti igrač je u 64. minutu uvećao na 2:0, kapiten Voždovca Jovan Nišić smanjio je zaostatak domaćina u 84. minutu, ali je sa ‘bele tačke’, Ukrajinac Evgen Pavlov postavio konačnih 3:1.

Radnički je u Nišu dočekao Metalac iz Gornjeg Milanovca. Novajlija Žarko Marković postigao je gol u 22. minutu, stameni defanzivac upisao se u strelce na svom debiju. U 35. minutu isključen je Vranjanin nakon drugog žutog kartona. Mladi Stefan Mitrović je u 45. minutu povisio na 2:0 za Nišlije, a autogolom Anđelkovića postavljen je konačan rezultat 3:0.

Ekipa Proletera je savladala Rad sa 2:0, oba gola za domaćina postigao je Viktor Živojinović, te je četa Branka Žigića sezonu otpočela pobedom. Duel Mačve i Bačke završen je rezultatom 1:0, a crno-crveni slavili su golom Filipa Božića.