0

PREMIJER LIGA: Kraj Šefildovih snova o Evropi, Brajton izborio opstanak

Objavljeno: 20.07.20 u 21:30

U terminu od 19 sati u ponedeljak odigrane su dve utakmice 37. kola engleske Premijer lige.

Napadači nisu bili raspoloženi, pa je viđen samo jedan gol.

Duel Šefilda i Evertona okončan je pobedom gostiju rezultatom 0:1. Prvo poluvreme je proteklo mirno i bez većih uzbuđenja, da bismo bili oduševljeni već na startu drugog poluvremena, pošto je odmah u prvom napadu Everton dobio prekršaj na desnom boku.

Slobodan udarac je izveo Sigurdson, centrirao veoma dobro gde je let lopte presreo Rišarlison i glavom je poslao pravo u mrežu za vođstvo od 1:0 i ispostaviće se tri boda ekipe iz Liverpula.

Šefild je ovim porazom definitivno eliminisan iz borbe za Ligu Evrope, pošto na kolo pre kraja imaju četiri boda manje od šestoplasiranog Totenhema.

Drugi meč odigrali su Brajton i Njukasla, a domaći tim je uspeo da obezbedi opstanak u Premijer ligi.

Brajton je želeo da ostavi dobar utisak, bili su agresivnija ekipa, imali znatno veći posed lopte i više pokušaja kako na gol tako i u okvir gola, međutim početni rezulat je ostao na snazi do samog kraja.