0

SERIJA A: Atalanta ispustila pobedu! Ronaldo i penali sprečili poraz Juventusa!

Objavljeno: 11.07.20 u 23:45

Juventus i Atalanta podelili su bodove u veoma uzbudljivom meču 32. kola italijanske Serije A, rezultat je bio 2:2 (0:1).

Lacio je poražen u subotu popodne, Juventus je bodom pobegao na osam bodova razlike.

Trećeplasirana Atalanta je prekinula niz od 12 uzastopnih pobeda u svim takmičenjima.

Već u 16. minutu Atalanta je došla do prednosti. Sjajno su kombinovali Papu Gomes i Duvan Sapata, a Kolumbijac je zatresao mrežu poljskog golmana za vođstvo Atalante.

Juventus je do izjednačenja stigao u 55. minutu. Dibala je centrirao, a lopta je pogodila u ruku Martina De Rona i sudija je pokazao na belu tačku.

Rutinski je jedanaesterac realizovao Kristijano Ronaldo.

Juventus je napadao i pritiskao, imao je dve dobre prilike preko Ronalda, ali se istakao Golini.

I onda u 80. minutu prelep gol Ruslana Malinovskog. Murijel mu je poslao loptu sa leve strane, a Malinovski je sa ivice šesnaesterca uputio snažan udarac u donji desni ugao koji brani Ščešni.

Ostalo je još deset minuta i Juventus je krenuo na sve ili ništa. Ronaldo je u 89. minutu pokušao iz slobodnog udarca i pošto se lopta odbila od živi zid, završila je tik pored leve stative.

I onda je sudija posle kornera svirao novi penal. Muriel je igrao rukom i na katastrofalan način je Atalanta bukvalno poklonila bod. Još jednom sa bele tačke bio je siguran Ronaldo, koji je tako spasao svoj klub poraza.