0

PREMIJER LIGA: ‘Petarda’ Sitija za overu drugog mesta, het-trik Sterlinga

Objavljeno: 11.07.20 u 23:10

Fudbaleri Mančester sitija upisali su još jedan trijumf u Premijer ligi, ovog puta na gostovanju protiv ekipe Brajtona rezultatom 0:5 (0:2).

Zvezda utakmice bio je Rahim Sterling, koji je dao tri pogotka, dok su po jedan postigli Gabrijel Žesus i Bernardo Silva.

‘Građani’ definitivno nemaju više ambicija u Premijer ligi, osigurali su drugu poziciju, ali se trude da održe formu za nokaut-fazu Lige šampiona koja se nastavlja u avgustu.

Prošlosezonski šampon pitanje pobednika rešio je za nešto više od pola sata igre, u periodu od 21. i 57. minuta, kad su viđena četiri pogotka.

Goleadu je otvorio Sterling u 21. minutu, sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca, da bi na 2:0 povisio Gabrijel Žezus u 44. na asistenciju Rodrija.

Posle novog gola Sterlinga u 53. minutu, sve dileme su rešene, ali je furiozan ritam gostiju krunisao Bernardo Silva tri minuta kasnije.

Tu kraj mukama za domaće nije bilo. Iako je Siti u nastavku spustio ritam i rutinski privodio posao kraju, u 81. minutu viđen je još jedan pogodak. Sterling je upisao drugi het-trik u sezoni, pošto je u petercu sa zemlje zahvatio loptu glavom u pomalo komičnoj situaciji, i postavio konačan rezultat.