0

SERIJA A: Lacio ‘okrenuo’ Torino i poslao jasnu poruku Juventusu, Rimljani došli do vredne pobede uz odličnu partiju Sergeja!

Objavljeno: 30.06.20 u 21:46

Fudbaleri Lacija pobedili su Torino na gostovanju posle preokreta 1:2 (1:0) u okviru 29. kola Serije A.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić odigrao je odličnu utakmicu. Srbin je imao oko 50 kontakata s loptom, jedan šut u okvir i dva pored gola, kao i 75 odsto tačnih dodavanja.

‘Nebesko plavi’ do trijumfa su došli preokretom, čime su stavili pod pritisak Juventus koji sada ima samo bod više na tabeli.

Torino je poveo u petom minutu kada je Andrea Beloti pogodio s bele tačke.

Na poluvreme se otišlo sa vođstvom domaćih. Simone Inzagi je očigledno dodatno motivisao fudbalere i posle samo tri minuta igre Lacio je uspeo da izjednači.

Strelac u 48. minutu bio je ko drugi nego Ćiro Imobile. Fenomenalnu loptu posalo je Luis Alberto. Imobile je nagovestio preokret Lacija koji se do kraja meča i dogodio. Heroj Rimljana je Parolo koji je u 73. minutu pogodio za 1:2.

Šut Sergeja je odbranio golman, lopta se odbila do Imobilea, on je kratko dodao do Parola koji je snažnim udarcem postavio konačan rezutat.

Lacio je ovim trijumfom došao na samo bod manje od vodećeg Juventusa koji svoj meč igra večeras od 21.45 protiv Đenove, dok je Torino 14. sa 31.

Najzanimljivije detlaje i golove sa ovog meča možete pogledati ovde.