0

SERIJA A: Derbi u Milanu pripao ‘rosonerima’, Roma sve dalje od Lige šampiona!

Objavljeno: 28.06.20 u 19:35

U derbiju 28. kola italijanske Serije A Milan je savladao Romu rezultatom 2:0 (0:0).

Heroji velike pobede ‘rosonera’ su Ante Rebić i Hakan Čalhanoglu, koji su u 77. odnosno, 89. minutu doneli prevagu u ovom susretu.

Utakmica je po;ela veoma usporeno. Do sredine prvog poluvremena nije bilo nijedne prilike, a prvu su imali gosti iz Rima, ali je Edin Džeko promašio iz veoma izgledne pozicije.

Milan se krajem prvog dela oslobodio pritiska i najavio da će u nastavku krenuti odvažnije ka golu protivnika.

Drugo poluvreme je ponovo krenulo sporo, a onda se domaćin odvažio. Nekoliko puta su pretili centaršutevima i udarcima sa distance, a ozbiljnu priliku u 65. minutu imao je ponovo Čalhanoglu.

Izašao je sam ispred golmana Mirantea, istina blago iskosa sa leve strane, ali je čuvar mreže ‘vučice’ volšebno nogom skrenuo loptu u korner.

Konačno u 77. minutu viđen je pogodak. Zapakosta je pogrešio pri dodavanju, loptu presekao Ante Rebić i započeo polukontru.

Usledio je centaršut sa leve strane, na drugoj stativi loptu je vratio Ernandes, pokušao je i Kesi, a Rebić je posle nekoliko odbitaka zakucao loptu u mrežu.

spostavilo se da je to bio gol u pravom trenutku, od kog Roma nije uspela da se oporavi i da odgovori.

Naprotiv, na drugoj strani Milan je uspeo da ‘zatvori’ meč iz penala. Smoling je zakasnio sa startom nad Ernandesom i dosuđena je najstroža kazna.

Siguran izvođač bio je Hakan Čalhanoglu, koji je posle dve velike propuštene šanse, zaslužio pogodak.