0

BUNDESLIGA: Desetkovani Bajern ‘izvukao’ tri boda, Bavarci pobedom nad Menhengladbahom na korak od nove titule (VIDEO)

Objavljeno: 13.06.20 u 20:50

U poslednjem meču subotnjeg programa 31. kola nemačke Bundeslige, Bajern je u Minhenu savladao Borusiju Menhengladbah rezultatom 2:1 (1:1).

Bajern je sada veoma blizu titule, pošto će je ‘overiti’ eventualnim trijumfom u narednom kolu.

Menhengladbah je u problemu, s obzirom da Leverkuzen nerešenim ishodom ili pobedom može da preuzme četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

Gosti su poveli u 16. minutu golom Hofmana, koji se izvukao ispred Alabe, ali se Austrijanac na vreme pomerio i posle gledanja snimka, sudija je poništio pogodak Borusije zbog ofsajda.

U 26. minutu Bajern dolazi do prednosti.

Katastrofalnu grešku napravio je golman gostujuće ekipe Jan Zomer, pošto je pogrešio prilikom dodavanja, a loptu je presekao mladi Džošua Cirke, koji smešta loptu u praznu mrežu.

Izjednačenje je stiglo u 37. minutu. Kramer je ubacio loptu sa desne strane, a u petercu je Pavar uklizao i smestio loptu iza leđa Nojera.

Embolo je u prvom poluvremenu propustio dve dobre prilike, a u drugom delu je Patrik Herman takođe imao sjajnu šansu za vođstvo Borusije.

Međutim, Bajern je bio konkretniji.

Igrali su bez Milera i Levandovskog, pa je najviše pokušavao Serž Gnabri, ali je njegove pokušaje neutralisao Zomer.

Pavar je isto imao priliku da se iskupi, ali je bio neprecizan, pošto je udarcem glavom iz neposredne blizine šutirao preko gola.

I onda Bajern u 86. minutu dolazi do pobedonosnog gola. Pavar se ipak iskupio, pošto je asistirao Gorecki, koji pogađa za pobedu domaćina.

Bajern je sada veoma blizu nove šampionske titule.

Sve golove i najzanimljivije detalje sa ovog meča možete pogledati ovde.