0

PRVA LIGA SRBIJE: Radnički ‘okrenuo’ Grafičar, heroj Nikodijević sa dva gola doneo trijumf Kragujevčanima

Objavljeno: 08.06.20 u 20:03
U poslednjem meču 28. kola Prve lige Srbije u Kragujevcu je viđena veoma zanimljiva utakmica, koja je posle preokreta pripala domaćem Radničkom, koji je sa 3:2 (1:2) savladao Grafičar.

Domaći su poveli već u 10. minutu, kada je Ćirović prihvatio loptu u sredini kaznenog prostora i pored dvojice protivničkih igrača poslao loptu u mrežu vođstvo svog tima.

Gostujuća ekipa je uzvratila dvanaest minuta kasnije, Cvetković je probio po levoj strani, umakao je pažnji defanzivaca Radničkog i sa nekih sedam-osam metara iskosa sa leve strane doneo Zvezdinoj filijali izjednačenje.

Još veći kiks odbrane Radbničkog viđen je u 43. minutu, kada je Krstović ostavljen sam posle centaršuta sa desne strane i napadaču Grafičara nije bilo teško da udarcem glavom pogodi za 1:2 na semaforu.
Delovalo je da će gosti osvojiti bodove ili barem jedan, ali u nastavku, druga slika. U junaka utakmice izrastao je napadač Radničkog Slađan Nikodijević, koji je sa dva pogotka, u 59. i 65. minutu doneo tri boda Radničkom, koji je ipak daleko od borbe za plasman u Superligu.

Grafičar je posle ovog meča ostao na drugom mestu sa 48 bodova, Kragujevčani imaju deset bodova manje na osmoj poziciji.