0

SUPERLIGA – KAKVA UTAKMICA NA ‘ČAIRU’: Obilje preokreta, sve ‘prštalo’ od golova, Čumić heroj Radničkog!

Objavljeno: 07.06.20 u 17:11

Navijači su na ‘Čairu’ imali prilike da uživaju u odličnom fudbalu koji je obilovao golovima.

Radnički je posle dosta uzbuđenja slavili sa 4:3 i na taj način Nišlijama koji su danas došli na niški stadion priredili utakmicu za pamćenje.

Pred oko 1000 gledalaca gosti su bolje startovali. Živković je izveo slobodan udarac, oprobao se Atanasijević, ali je Ristić dobro reagovao. Potom je minut kasnije i Zogović imao priliku da ugrozi gol Nišlija. Veljko Trifunović je gostima doneo radost u 11. minutu.  Rad je u 20. minutu preko Kaluđerovića uspeo da kruniše dobru igru svog tima. Oslobodio se Letića i po drugi put je Ristić morao da vadi loptu iz mreže. Najbolji fudbaler Radničkog u ovoj sezoni Nikola Čumić samo osam minuta kasnije koristi grešku Dobrijevića za 2:1.

Nekadašnji fudbaler Rada Stefan Mihajlović je u 30. minutu duela uspeo da poravna rezultat na 2:2. Do kraja poluvremena probudio se Radnički, imao je Čumić još jednu priliku, ali je njegov udarac završio na stativi. Pre sudijskog zvižduka odlično je šutirao i Subotić, ali je Marković bio na lopti.

Već u 51. minutu Kaluđerović ponovo donosi vođstvo ‘građevinarima’ otpadak nakon šuta Trifunovića iskoristio je Kaluđerović. Čumić je tri minuta kasnije pokušao da uposli Mihajlovića koji je kasnio na tu loptu. Mladi Stefan Mitrović upisao se samo minut kasnije, svojim prvencem uveo je Radnički u mirniju završnicu.

U 64. minutu nakon duela ozbiljno se povredio mladi Strahinja Tanasijević, njega su sa terena izneli na nosilima uz aplauz svih na tribinama. Čini se da mu je na prvi pogled pukao zglob. Od 77. minuta Rad je igrao sa igračem manje pošto je Nemanja Petrović dobio drugi žuti karton.

Još jednom je čovek odluke bio Nikola Čumić. Nišlije probijaju po strani, lopta dolazi do Čumića koji postavlja konačnih 4:3 za jedan od najuzbudljivijih mečeva na Čairu ove sezone.