0

BUNDESLIGA: Menhengladbah i Dortmund iskalili bes na nemoćne rivale, čak 12 golova viđeno na dve utakmice! (VIDEO)

Objavljeno: 31.05.20 u 20:16

U nedeljnom programu 29. kola nemačke Bundeslige viđena su dva veoma efikasna meča na kojima je postignuto čak 12 golova, a pobede su ostvarili Borusija Menhengladbah i Borusija Dortmund.

Menhengladbah je savladao Union iz Berlin sa ubedljivih 4:1 (2:0).

Domaćin je od starta krenuo ofanzivno, a to su materijalizovali u 17. minutu. Nojhaus je odlično prošao kroz odbranu Uniona i od stative sproveo loptu u mrežu, iza leđa golmana Gilkjevica.

Prednost je duplirana u 41. minutu, a krivicu za primljeni gol će podneti srpski defanzivac Neven Subotić.

Nije uspeo da zaustavi Markusa Tirama koji je sjajnim trzajem glavom postigao svoj prvi gol ma meču.

Nadu gostima doneo je Sebastijan Anderson na početku drugog dela. Posle nekoliko odbitaka uspeo je da matira Jana Zomera.

Ali je ona potrajala tek nekoliko minuta, jer je drugi gol na utakmici postigao Tiram posle dodavanja Alesana Plee kroz celu odbranu gostiju.

Potom se i sam Plea upisao među strelce, u 81. minutu, stavivši tačku na ovaj meč Asistenciju je upisao Bensebainij.

Sve golove sa ovog meča možete pogledati ovde.

Dortmund je savladao Paderborn na gostovanju sa čak 6:1, iako je posle prvih 45 minuta na semaforu pisalo 0:0.

U prvom poluvremenu nije viđeno apsolutno ništa.

Paderborn se organizovano branio sa svim fudbalerima na svojoj polovini, dok je Dortmund pokušavao da probije ‘bunker’.

Uzdao se Paderborn u kontranapade, imao je nekoliko udaraca ka golu, ali su svi išli van okvira.

Videlo se na startu drugog poluvremena da Paderborn nema snage da se tako organizovano brani protiv Dortmunda i krenula je da radi mašinerija Borusije.

Torgan Azar probio je konačno led i postigao je vodeći pogodak za goste u 54. minutu.

Džan je centrirao, domaći golman uspeo je da izblokira centaršut, ali je lopta pala na nogu Azara, koji smešta loptu u praznu mrežu.

Samo tri minuta kasnije, Dortmund duplira prednost.

Kombinovali su Brandt i Sančo, a Englez je postigao pogodak u 57. minutu.

Denis Srbeni smanjio je prednost u 62. minutu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda, na veliko razočaranje domaćih fudbalera.

Međutim, u 71. minutu sudija je svirao penal za Paderborn.

Emre Džan igrao je rukom, sudija je pokazao na belu tačku, a Hunmajer je pogodio i smanjio prednost Dortmunda.

Nije dugo trajala nada Paderborna, pošto je Sančo postigao još jedan gol u 74. minutu.

Dortmund je do kraja postigao još tri gola.

Posle sjajne akcije, pogodak je postigao najbrži igrač Bundeslige Ašraf Hakimi u 85. minutu.

Zatim je Melcer postigao pogodak minut pore kraja meča, a tačku na meč stavio je Džejdon Sančo, koji je kompletirao het-trik u prvom minutu nadoknade.

Sve pogotke i zanimljive momente sa ovog dula možete pogledati ovde.