0

BUNDESLIGA: Pjontek doneo bod Herti u Lajpcigu, Grujić vođstvo u 9. minutu (VIDEO)

Objavljeno: 27.05.20 u 20:43

U prvom meču dana 28. kola Bundeslige RB Lajpcig i Herta remizirali su 2:2 (1:1), čime su ‘crveni bikovi’ stali u borbi za titulu.

Bajern je juče nokautirao prvog konkurenta Borusiju iz Dortmunda, a danas im je drugog pratioca zaustavila Herta. Tim iz Berlina stigao je do velikog boda u Lajpcigu 2:2.

Počelo je golom za Hertu u 9. minutu. Platenhard je izveo korner sa desne strane, a Grujić sa ‘peterca’ nogom pogodio – 0:1. Samo dva minuta kasnije asistent kod gola tima iz Berlina se povredio.

RB Lajpcig je brzo stigao do izjednačenja. Igrao se 24. minut kada je Nkunku asistirao do defanzivca Klostermana, a ovaj pogodio 1:1. ‘Crveni bikovi’ su sebi život zakomplikovali u 63. minutu kada je Halstenberg zaradio drugi žuti karton, to jest crveni.

To nije sprečilo domaćina da preokrene na 2:1. Igrao se 68. minut kada je posle kontranapada Verner asistirao do Šika, a Čeh šutirao pravo u golmana Jarstajna. Norvežanin se spetljao i sam ugurao loptu u mrežu – 2:1.

Ipak, Herta je iskoristila brojčanu prednost na terenu i stigla je do boda. Pjontek je u 82. minutu iskoristio penal i doneo timu iz Berlina veliki bod.