0

ZBOG OVOGA SMO ČEKALI DA SE FUDBAL VRATI: Sve je prštalo u Minhenu, Bajern ‘petardom’ isprašio Ajntraht (VIDEO)

Objavljeno: 23.05.20 u 20:35

Zbog ovoga smo čekali povratak Bundeslige i fudbala uopšte! U poslednjoj utakmici subotnjeg programa 27. kola Bundeslige viđena je fenomenalna utakmica, u kojoj je Bajern slavio protiv Ajntrahta sa 5:2.

Bavarci su upisali osmi uzastopni trijumf, računajući sva takmičenja i pre pauze zbog korona virusa, koja ih uopšte nije sputala da skrenu sa pobedničkog koloseka.

Srpski reprezentativci Filip Kostić i Mijat Gaćinović igrali su za gostujući tim. Kostić je odigrao ceo meč i pogodio stativu u završnici duela, dok je Gaćinović teren napustio u 71. minut, a prethodno je promašio sjajnu priliku za gol.

Domaćin je prosto razbio goste iz Frankfurta, iako se u jednom trenutku činilo da je Ajntraht blizu senzacije.

Posle 45 minuta domaćin je imao sigurnih dva gola razlike preko Leona Gorecke i Tomasa Milera, odmah na startu drugog dela pogodio je Robert Levandovski i ništa nije ukazivalo na dramu.

Ipak, u roku od samo tri minuta austrijski defanzivac Martin Hintereger pogodio je dva puta nakon dva kornera i ‘udahnuo nadu’ Ajntrahtu.

Kratko je to trajalo pošto je njegov saigrač Želson Fernandes sve upropastio poklonivši loptu Alfonsu Dejvisu, koji tako nešto ne prašta.

Na sve to Hintereger mu je ‘pomogao’ pošto je u finišu postigao trapav autogol za konačnih 5:2.

Svih sedam pogodata i zanimljive detalje sa ovog odličnog meča možete pogledati ovde.