0

PREMIJER LIGA: Čelsi je prejak za ‘karamele’, Evertonov san o Evropi se raspršio (VIDEO)

Objavljeno: 08.03.20 u 17:15

U 29. kolu Premijer lige, Čelsi je na svom ‘Stamford Bridžu’ pobedio Everton 4:0 (2:0) i nastavio borbu za Ligu šampiona.

Nadala se četa Karla Anćelotija da bi mogla da se uključi u borbu za Ligu šampiona, ali Frenk Lampard i njegovi učenici to nisu dali. Bila je to lekcija ‘plavaca’ kojima su ‘karamele’ na kraju bile slatke.

Čelsi je zapretio već u 7. minutu kada je pokušao Maunt, a odbranio Pikford. Domaćin je poveo u 14. minutu kada je Pedro asistirao do Maunta, ovaj se okrenuo, šutirao i pogodio – 1:0. Samo sedam minuta kasnije Barkli je uposlio Pedra, a Španac udvostručio prednost – 2:0.

Seriju golova za Čelsi nastavio je Vilian u 51. minutu. Barkli je ostavio loptu za Brazilca, a ovaj potegao sa distance i pogodio – 3:0. U 54. minutu je Vilijan izveo korner sa leve strane, a Žiru se najbolje snašao i pogodio – 4:0.

Čelsi je sada četvrti na tabeli sa 48 bodova, pet više od Vulvsa. Everton je tek na 12. mestu.