0

BUNDESLIGA: Katastrofalna odbrana koštala Ajntraht pobede, Subotić savladao Kostića (VIDEO)

Objavljeno: 24.02.20 u 22:40

U poslednjem meču 23. kola Bundeslige Ajntraht je dočekao Union Berlin. Gosti su slavili sa 2:1.

Bio je ovo derbi sredine terena, sastali su se devetoplasirani Union koji je sakupio 29 bodova i jedanaestoplasirani Ajntraht koji ima 28 bodova. Belinski predstavnik je u prethodnom kolu pretrpeo poraz od Bajera iz Leverkuzena 2:3, dok je Ajntraht takođe poražen od Borusije u Dortmundu 4:0. Zanimljivo je bilo da je jedna tribina na današnjem meču bila prazna u znak protesta protiv igranja mečeva ponedeljkom.

Gonsalo Pasensija je u devetom minutu imao odličnu šansu, ali je bio neprecizan, igrao se 32. minut Timoti Čenler je imao novu priliku za domaćina, takođe je promašio okvir gola. Samo tri minuta kasnije Marvin Fridrih je pokušao da ugrozi gol Ajntrahta, ali je takođe pucao kraj gola.

U drugom poluvremenu poveo je Union nakon samo četiri minuta igre. Kristofer Lenc je propustio loptu, odbrana Ajntrahta delovala je zbunjeno, priseban je bio Anderson koji je gostima doneo prednost.

Još jedna katastrofalna reakcija odbrane viđena je u 67. minutu, nakon centaršuta po levoj strani Dika je pokušao da otkloni opasnost, ali je poslao loptu u nebranjenu mrežu Ajntrahta.

Pasensija je iskoristio konfuziju u odbrani sa druge strane i sa peterca petom je poslao loptu u mrežu gostiju za konačnih 2:1.

Borusija M. – Hofenhajm 1:1 (1:0)