0

SERIJA A: Prštalo od golova na ‘Luiđi Ferarisu’, Lacio nastavlja šampionski pohod (VIDEO)

Objavljeno: 23.02.20 u 14:30

Đenova je dočekala Lacio u 25. kolu Serije A, u uzbudljivom meču Lacio je ubeležio treću pobedu u nizu.

‘Nebesko plavi’ su na bod zaostatka za Juventusom, a uz utakmicu manje ima pet bodova više od Intera. Gosti su protiv Đenove slavili sa 3:2.

Nisu se navijači smestili na svoja mesta kako treba, a Adam Marušić je u drugom minutu krenuo ka golu Đenove, snažni fudbaler uspeo je da otrese dva štopera i pošalje loptu pod prečku, Matia Perin bio je bespomoćan.

Novu priliku imao je Felipe Kaiesdo u 14. minutu. Primio je odličnu loptu, Perin je ovog puta bio na dobrom mestu i odlično je reagovao. Odgovorila je Đenova preko Andree Favilija koji je bio najviši u skoku u 27. minutu, njegov udarac odbio se o desnu stativu.

Igrao se 51. minut Ćiro Imobile je imao priliku da ugrozi Perina i iskoristio je za 2:0. Odgovorila je Đenova u u 57. minutu. Ankersen je poslao odličnu loptu do Kasata, a on je šalje pod prečku za 2:1. Prelepo izvedenim slobodnim udarcem u 71. minutu Danilo Kataldi ponovo uvećava prednost Lacija. Izveo je odličan slobodan udarac, Perin je samo pogledom ispratio loptu.

Domeniko Krišito je u 90. minutu iskoristio ‘kazneni udarac’ nakon što je Fabio Mareska pregledao Var. Krišito je bio hladnokrvan i dodatno je smanjio prednost Lacija. Na kraju je gost uspeo da odoli poslednjim naletima domaćina, a Manuel Lazari je u 95. minutu promašio odličnu priliku da reši utakmicu, ipak Perin je bio dobro postavljen.