0

LE: ‘Dželati’ Crvene zvezde i Partizana nisu se dobro proveli na svom terenu (VIDEO)

Objavljeno: 20.02.20 u 23:07

Timovi koji su izbacili Crvenu zvezdu i Partizan iz Evrope nisu se baš najboje proveli u šesnaestini finala Lige Evrope.

OLIMPIJAKOS – ARSENAL 0:1

Tim iz Atine je izbacio Crvenu zvezdu iz Lige Evrope golom iz penala El Arbija u 87. minutu. Tako je srpski šampion grupnu fazu Lige šampiona završio na četvrtom mestu sa bodom manje. Žreb je hteo da Olimpijakos u prvoj rundi nokaut faze Lige Evrope igra protiv Arsenala u Pireju i poražen je 1:0.

Bila je to utakmica u kojoj su ‘tobdžije’ izvlačile živu glavu i na kraju trijumfovale. Već u 3. minutu su Grci zapretili preko Valbuene, ali je Leno bio na mesu. Samo minut kasnije pokušao je Masuras, ali je tukao preko gola. Arsenal je jedinu šansu u prvom poluvremenu imao u 20. minutu kada je Martineli uposlio Lakazeta, ali je Francuz bio neprecizan.

Arsenal je do pobedonosnog gola stigao u 81. minutu kada se Saka ubacio po levom boku u kazneni prostor, zavrnuo loptu u ‘petarac’, a Lakazet pogodio – 0:1. Posle toga Arsenal je imao još dve šanse, ali Lakazet i Sokratis nisu uspeli da savladaju golmana Olimpijakosa.

AZ ALKMAR – LASK LINCA 1:1

Gubio je AZ Alkmar u Beogradu 2:1 protiv Partizana i imao igrača manje. Holanđani su u Hagu imali dva gola zaostatka protiv crno-belih, ali su oba završili sa 2:2 i prošli dalje.

Izvukao se AZ Alkmar i danas. Austrijanci su poveli golom Raguca u 26. minutu. Izjednačenje domaćinu doeno je Kopmajners pogotkom u 86. minutu iz penala. Videćemo hoće li AZ imati snage da izbaci LASK u Austriji, tim koji je u kvalfikacijama za Ligu šampiona nokautirao slavni PSV.

APOEL – BAZEL 0:3

Kiprani su se domogli nokaut faze Lige Evrope, ali dalje neće moći. Bazel je bio prejak rival. Švajcarci su u Nikoziji slavili sa 3:0. Kiprane je na ‘GSP’ stadionu načeo Petreta u 16. minutu. U 53. minutu je Bazel izvao akciju za fudbalske almanahe, peta Freija za Štokera i gol – 0:2. Konačnih 0:3 postavio je Artur u 66. minutu.

Za APOEL je svih 90. minuta odigrao Uroš Matić, Andrija Pavlović je je zamenjen, a Vujadin Savić nije igrao zbog kartona.