0

SERIJA A: ‘Minimalac’ Milana protiv ‘bikova’

Objavljeno: 17.02.20 u 22:42

U poslednjoj utakmici 24. kola italijanske Serije A Milan je na svom stadionu savladao Torino rezultatom 1:0 (1:0).

Nema sumnje, Milan je zasluženo došao do celog plena. Prvu veliku priliku na utakmici imao je Lukas Paketa u 20. minutu, kada je sa ivice šesnaesterca šutirao u donji levi ugao, ali je golman gostujućeg tima Salvatore Sirigu odlično reagovao.

Ipak, pet minuta kasnije bio je potpuno nemoćan. Samu Kastiljeho je probio po desnoj strani, sjajno poslao povratnu na „penaltik”, odakle je hrvatski napadač zakucao loptu u levi ćošak gola gostiju.

Posle tri minuta igre u nastavku i Zlatan Ibrahimović se našao u velikoj šansi, ali nije uspeo da matira Sirigua, baš kao ni Kastiljeho pet minuta kasnije. Asistent kod prvog gola Milana dobio je uslugu nazad od Rebića, koji je sjajno uposlio Španca, ali je lopta otišla tik pored desne stative.

Torino nije preterano pretio Điđiju Donarumi do kraja susreta, pa su bodovi ovog puta zasluženo ostali u „gradu mode”.