0

PRIMERA: Sevilja prosula dva boda u trci za Ligom šampiona

Objavljeno: 16.02.20 u 14:04

Na ‘Ramon Sančez Pishuanu’ odigran je sjajan meč, ali bez pobednika – 2:2 (1:1).

Sevilja je imala ‘zicer’ da na svom terenu dostigne Hetafe koji je juče poražen od Barselone, ali ga nije iskoristio. Iako je krenuo snažno i posle nekoliko naleta poveo u 15. minutu.

Eder Banega je započeo akciju, potom je Suso fantastično centrirao, promenio stranu i spojio sa golom Lukasa Okamposa, koji je glavom efektno pogodio mrežu gostiju iz Katalonije.

Međutim, stala je Sevilja posle toga i Espanjol je naplatio blagu inicijativu u nastavku. Istina, imao je i pomoć sudije u tom momentu.

Izjednačujući gol Espanjoj je postigao iz slobodnog udarca, učinio je to Embarba, ali je taj prekršaj dosuđen tek posle minut ili dva i nakon gledanja VAR-a. Sudija je proveravao da li je penal, faul je bio van kaznenog prostora, a onda je van pravila vratio igru i dosudio slobodan udarac iz kog je pao gol.

Tek što je počelo drugo poluvreme, novi šok za Sevilju. Lu Vei je pobegao odbrani i matirao je golmana za 1:2.

Potom je u 69. minutu Viktor Sančez dobio drugi žuti karton i ostavio je goste sa desetoricom što je materijalizovao Suso u 79. minutu za konačnih 2:2.