Košarka

FOTO ABA liga - Crvena zvezda

KRK: Kakva drama – Zvezda je već bila prežaljena, a onda je neverovatni Beron nokautirao Megu! (VIDEO)

Objavljeno: 15.02.20 u 18:48

Košarkaši Mega Bemaksa bili su blizu iznenađenja u polufinalu Kupa Radivoja Koraća, ali je Bili Beron sa dve trojke proekrenuo na sekund pre kraja i odveo Crvenu zvezdu u finale.

U veoma brzoj utakmici, sa puno igre u tranziciji i šuteva u ranim fazama napada, Zvezda je ‘upala’ u Megin ritam i to je umalo rezultovalo pobedom tima Dejana Milojevića, ali je u dramatičnoj završnici pobedu u dvorani ‘Čair’ ipak izvojevala Crvena zvezda – 80:79 (17:24, 23:9, 18:27, 22:19).

Zvezda je povela na startu sa 6:2, ali je ubrzo stigao prvi preokret na meču i Mega je boljom odbranom i pogođenim šutevima sa distance stigla do  vođstva posle prve deonice rezultatom 24:17.

Ipak, odgovor je stigao i od crveno-belih i to ozbiljan, jer je usledila serija 15:0 preko raspoloženog Kevina Pantera. Tako je Zvezda bila ta koja je na poluvremenu vodila sa sedam poena razlike – 40:33.

Mega je uspela da uspostavi rezultatski priključak i još jednom preokrene, te je ubrzo preko Kendrika perija i Edina Atića Mega imala osam poena viška i nekoliko napada i otvorenih šuteva da to dodatno uveća.

Međutim, probudio se Džejms Gist i sa nekoliko poena tada je doneo Zvezdi samo dva poena minusa pred ulazak u poslednjih 10 minuta – 60:58.

Tim Dejana Milojević u poslednjoj deonici održavao je vođstvo između četiri i šest poena, a to je trajalo sve do poslednjeg minuta i istupa Bilija Berona na scenu.

Fantastični Amerikanac je najpre pogodio dosta srečnu trojku posle dva bloka koja je dobio. Lopta je ‘igrala’ na obruču i ipak završila u košu.

Spuštena je tada razlika na dva poena, a Mega u svom sledećem napadu nije uspela da poentira, iako je imala dva napada, jedan posle promašenog šuta i posle ofanzivnog skoka.

Zvezda je stigla do lopte i na 18 sekundi pre kraja dobila priliku za pobedu. Prigrabio ju je Bili Beron, evo i na koji način. Ne postoji odbrana od ovakvog šutera.

Najefikasniji igrač susreta bio je Panter sa 22 poena, Beron je dodao 17, a Vladimir Štimac 10. Megu je predvodio Peri sa 20 koševa i devet asistencija, dok je Marko Simonović imao 13 poena i 11 skokova.

Crvena zvezda – Mega 80:79 (17:24, 23:9, 18:27, 22:19)

Dvorana: ‘Čair’ u Nišu;
Sudije: Jovčić, Maričić, Jevtović.

Crvena zvezda: Panter 22, Braun 0, Davidovac 5, Lazić 0, Beron 18, Dobrić 0, Gist 8, Jagodić-Kuridža 8, Dženkins 2, Simanić 2, Odžo 5, Štimac 10.

Mega: Mišković 8, Peri 20, Atić 12, Marjanović 1, Ašćerić 10, Simonović 13, Cerovina 8, Tanasković 4, Šćekić, Mesiček 3.