0

PRIMERA: Atletiku malo dva vođstva na ‘Mestalji’ (VIDEO)

Objavljeno: 14.02.20 u 23:15

U derbi meču 24. kola španske Primere Valensija i Atletiko Madrid remizirali su 2:2 (1:2).

Sezona Dijega Simeonea i Atletika već je za zaborav. ‘Jorgandžije’ iz kola u kolu posrću. Večeras im nije bilo dovoljno dva vođstva na ‘Mestalji’ kako bi slavili.

Gosti iz Madrida poveli su u 15. minutu kada je posle dosta sreće Vitolo uposlio Ljorentea koji je pogodio – 0:1. Valensija je do izjednačenja stigla u 40. minutu kada je posle kornera sa desne strane Gomez vratio loptu u ‘peterac’, a Gabrijel pogodio – 1:1.

Radost domaće publike nije dugo trajala. U 43. minutu Parti je postigao lep gol sa distance za – 1:2. Valensija je do izjednačenja stigla u 59. minutu, Pareho je ubacio loptu iz slobodnog udarca, a Kondogbija je pogodio – 2:2.

Atletiko je do novog vođstva mogao u 62. minutu, ali je pokušaj Tomasa zaustavio Domeneh. ‘Jorgandžije’ su u 81. minutu zapretile preko Morate, ali je čuvar mreže ‘slepih miševa’ bio siguran. Tomas je bio veoma raspoložen, ali je nažalost po njega Domeneh bio siguran. Novu šansu fudbaler iz Gane je promašio u 85. minutu. Poslednju šansu na utakmici imala je Valensija, ali je šut Gaje zaustavio Oblak.